string(0) "" Espana Dream | Torrevieja - Turistické město s unikátním jezerem
+420 604 787 751

Blog

 

 

 

Torrevieja - Turistické město s unikátním jezerem

16/02/2024 - 10:00:00

Jedním z nejvýraznějších prvků architektury ve městě je jeho nábřeží, které je plné moderních budov a promenád. Tato promenáda je ideálním místem pro procházky a obdivování okolní architektury. V blízkosti nábřeží se nachází také přístav, který je domovem mnoha jachet a lodí.

Dalším významným architektonickým prvkem ve městě je kostel Archanděla Michaela. Tato nádherná sakrální stavba je jedním z nejznámějších symbolů Torrevieje. Kostel je postaven ve stylu neoklasicismu a jeho věže jsou viditelné z dalekého okolí.

Další zajímavou architektonickou památkou ve městě je budova městské radnice. Tato impozantní stavba je příkladem modernistické architektury a je jedním z nejvýznamnějších historických budov ve městě.

 

 

Unikátní jezero v turistickém městě na Costa Blanca

Torrevieja je také známá díky svému unikátnímu jezeru, které je jednou z největších turistických atrakcí na Costa Blanca. Jezero je známé svými terapeutickými vlastnostmi a je oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají relaxaci a léčbu.

Jezero v Torrevieje je slané a jeho voda obsahuje vysoký podíl minerálů, jako je hořčík, vápník a síra. Tato kombinace minerálů má pozitivní vliv na pokožku a dýchací cesty. Mnoho lidí navštěvuje jezero, aby si užívalo jeho blahodárných účinků na zdraví.

Kromě terapeutických vlastností jezero také nabízí mnoho rekreačních aktivit. Turisté si mohou vychutnat plavání v jeho slané vodě nebo si pronajmout kajak či paddleboard. Jezero je také domovem mnoha druhů ptáků, což je ideální příležitost pro pozorování ptáků a fotografování.

 

 

 

 

Rekreační aktivity na jezeře

Torrevieja je skvělým místem pro turisty, kteří hledají rekreační aktivity na jezeře. Costa Blanca je známá svými nádhernými plážemi a slunečným počasím, což poskytuje ideální podmínky pro vodní sporty a aktivity.

Na jezeře v Torrevieje si turisté mohou vychutnat plavání, potápění nebo šnorchlování. Je možné si také pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat okolí jezera. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, je zde možnost rybaření nebo jen relaxace na pláži.

Mnoho turistů také využívá možnosti procházek po okolí jezera. Existuje mnoho stezek a cest, které vedou kolem jezera a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody je to ideální příležitost k objevování místní flóry a fauny.

 

 

 

 

Památky a muzea

Torrevieja nenabízí pouze unikátní jezero, ale také mnoho památek a muzeí, které jsou turistickými atrakcemi ve městě. Pro milovníky historie a kultury je zde mnoho možností k objevování.

Jednou z nejvýznamnějších památek ve městě je muzeum moře a soli. Toto muzeum představuje historii města spojenou s mořem a solnými poli. Návštěvníci se dozví více o tradičním způsobu těžby soli a o historii rybolovu v této oblasti.

Další významnou památkou je muzeum přírody a archeologie. Toto muzeum nabízí návštěvníkům přehled o místní přírodě a archeologických nálezech. Návštěvníci se dozví více o flóře a fauně Costa Blanca a také o historii osídlení této oblasti.

 

 

 

 

Noční život a zábava

Torrevieja nabízí živou noční scénu a zábavu pro turisty. Město je známé svými bary, kluby a restauracemi, které nabízejí různé druhy zábavy.

Ve večerních hodinách se centrum města promění v živou a rušnou oblast plnou restaurací a barů. Turisté si mohou vychutnat tradiční španělskou kuchyni a ochutnat místní speciality. Existuje také mnoho barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a taneční představení.

Pro ty, kteří preferují klidnější zábavu, je zde možnost navštívit místní divadlo nebo kino. Torrevieja také pořádá různé kulturní akce a festivaly po celý rok, které nabízejí zábavu pro všechny věkové skupiny.

 

 

 

 

Nákupy a trhy

Torrevieja je také skvělým místem pro nákupy a návštěvu trhů. Město nabízí širokou škálu obchodů, butiků a trhů, kde si turisté mohou koupit suvenýry a místní produkty.

Na trzích v Torrevieje můžete nalézt mnoho tradičních španělských produktů, jako jsou čerstvé ovoce a zelenina, sýry, víno a místní řemeslné výrobky. Trhy jsou také skvělým místem pro nákup oblečení, obuvi a dalších módních doplňků.

Pokud máte rádi moderní nákupy, město nabízí také několik nákupních center, kde si můžete koupit oblečení, elektroniku a další zboží. Tyto nákupní centra jsou ideálním místem pro odpolední nákupy a relaxaci.

V Torrevieje je tedy mnoho možností, jak strávit příjemnou dovolenou. Od úchvatné architektury po unikátní jezero, od rekreačních aktivit po památky a muzea, od živého nočního života po nákupy a trhy. Toto turistické město na Costa Blanca ve Španělsku nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.

 

 


Naše služby

Spolupracujeme s místními realitními agenturami a disponujeme rozsáhlou vlastní nabídkou nemovitostí ve Španělsku. Pomůžeme Vám najít tu správnou nemovitost podle Vašich požadavků a přání.

Prohlídky nemovitostí

Zorganizujeme pro Vás osobní prohlídky vybraných nemovitostí, abyste měli možnost si je osobně prohlédnout a získat přesnější představu o jejich stavu a potenciálu.

Rezervace nemovitosti

Po vybrání vhodné nemovitosti Vám pomůžeme s rezervací, abyste měli jistotu, že Vám nemovitost nebude vybrána někým jiným.

Příprava dokumentů

Řešíme veškerou administrativou spojenou s koupí nemovitosti. Připravíme veškeré potřebné dokumenty a formuláře, abyste nemuseli řešit složité byrokratické procesy.

Zajištění transakce prodeje

Naši zkušení právníci Vám pomohou s celým procesem transakce prodeje, včetně získání NIE (číslo identifikace pro cizince), otevření bankovního účtu, podpisu kupní smlouvy a výsledného předání nemovitosti.

Řekli o nás

Co o nás říkají naši klienti.

 • Pavel Toráč

  Koupil jsem a pronajímám přes España Dream ve Španělsku svůj Apartmán . O vše se mi postarají a vše perfektně funguje !

  Pavel Toráč

  Jednatel
 • Erik Van Teylingen

  Takhle si představuji exklusivní service. Přiletěl jsem, vyzvedli mě, ubytovali a během 3 dnů jsem viděl 9 nemovitostí a jednu koupil. Doporučuji bez váhání a děkuji.

  Erik Van Teylingen

  podnikatel

Z našeho blogu